kadsis ankara

KADSİS
Kuyumcu Altın
Değerleme Sistemi

Coşkun Kuyumculuk

      Elinizde hali hazırda fiziki olarak bulundurduğunuz altınlarınızı banka hesaplarınıza yatırmak için, banka şubesinin altın kabul gününü bekleme zahmetine girmeden, size en yakın Coşkun Kuyumculuk ve Mücevherat Altın Değerleme Şubesi’ne giderek, altınlarınızı en güvenilir şekilde banka hesabınıza geçirebilirsiniz. Bu sistem, sizin altınlarınızın değerlemesini sağlayan ve yatırmış olduğunuz banka hesabınıza 24 ayar altın karşılığını gram cinsinden aktarılmasını sağlayan devlet güvenceli bir sistemdir.

 Kadsis Nedir ?           

Kadsis; elinizin altında bulundurduğunuz altınlarınızı, güzide kuyumcular vasıtasıyla haftanın her günü* banka hesaplarınıza yatırma kolaylığı ve güvenliği sağlayan bu sisteme “Altın Değerlendirme Sistemi” yani kısaca “KAD-SİS” denilmektedir.

KAD-SİS AVANTAJLARI NELERDİR?

 • Alım/Satım yapmadığınız için herhangi bir kur kaybı yaşamazsınız.
 • Altınlarınız banka hesabınızda altın olarak güvence altında tutulur.
 • Bozdurma/nakite çevirme yapılmaz, sadece saf altın karşılığı hesaplanır.
 • Altınlarınızın çalınma, kaybolma riski yoktur.
 • Kiralık kasa masrafınız olmadan işlem yapabilirsiniz.
 • Banka altın hesapları, gerçek kişiler için 150.000 TL’ye kadar Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) güvencesi altındadır.
 • Hesabınızdaki altınları TL’ye çevirerek anlık olarak kullanım yapabilirsiniz.
 • Tüm bu işlemler için herhangi bir ücret talep edilmez.
 • Atıl duran varlıklarınızın getirisi olur, faiz ya da kar payı elde edebilirsiniz.
 • Getiriniz altın olacağından yatırım aracınızı saklamış olursunuz.
 • Belirli bir günde belirli bir banka şubesine gitmenize gerek kalmamaktadır.
 • Yastık altında durmak yerine banka hesabında güvence altına aldığınız altınlarınız size farklı bankacılık işlemlerinde katma değer sağlayabilir, hesabınızdaki altınlarınızı teminata saydırıp nakdi kredi kullanabilirsiniz.
 • Türkiye’nin her yerinde altınınızın KAD-SİS dahilindeki Altın Değerleme Nokta’larında doğru ve standart değerleme oranları ile değerlendirileceğinden emin olabilirsiniz.
 • KAD-SİS projesine dahil olan Altın Değerleme Nokta’larında kurulu yazılım sistemi bankalarla entegre olduğundan, tüm işlemler güvenli bir şekilde siz Altın Değerleme Nokta’sından ayrılmadan anında tamamlanır.
 • Size en yakın anlaşmalı Altın Değerleme Nokta’sı olan Coşkun Kuyumculuk KAD-SİS Ankara şubesine giderek hafta içi mesai saatleri içerisinde işlem yapabilirsiniz.
 • Tüm kişisel faydaların ötesinde, ülke ekonomisine sağladığınız katkı ile ekonomimiz büyüyerek daha güçlü ekonomiye sahip oluruz.

Kadsis Altın Değerlendirme Sistemi Nasıl Kullanılır ?

Kadsis Altın Değerlendirme Noktasında yapılacak olan işlemlerin tümünün kişinin gözü önünde ve üstelik tüm bu işlemler bankadan her aşama için gelen güvenlik kodu mesajı ile ücretsiz olarak gerçekleştirilmektedir.

Tabi vatandaşın bu işlemleri gerçekleştirebilmesi için öncelikle bir kamu bankacılığında altın cari hesabının bulunması gerekmektedir. Ve bu vatandaş bundan sonra kendisine en yakın Altın Değerlendirme Noktasında olan seçkin kuyumcuya giderek işlemlerin her aşamasında güvenlik adına cep telefonuna onay kodları gelerek güven ve emniyet içerisinde masrafsız olarak işlemini tamamlamaktadır.

İlk anda bir bigilendirme formu okunup imzalanır ve ardından cep numaranıza gelecek olan onay kodu ile Kadsis’e giriş yapılmaktadır. Altın teslim edilirken kamera ile kayıt altına alınarak bu kayıt saklanmaktadır. Altın Değerlendirme Noktasındaki yetkili ile mutabık kalınarak bankadan cep telefonunuza gelecek onay koduyla altınların banka hesabınıza transferi gerçekleştirilir. Son olarak da sistemden gelen teslim tutanağı alınarak işlem sonlandırılmaktadır. Bu işlemler neticesinde altınlar banka hesabınıza yatırılmış olmaktadır.

Kadsis Altın Hesaplama

Vatandaşlar, herhangi bir fiyattan ya da kurdan altınlarını bozmadan 24 gram ayar cinsinden kendilerine en yakın ADN noktasından altın hesaplarını değerlendirebilmektedirler. Kadsis altın hesaplama işlemi için, bu konuda işlem yapan bankaların ilgili sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

ADN Noktaları

Ankara içerisinde Atın değerlendirme noktaları içinde bulunan Coşkun Kuyumcusu, dört farklı konumda bulunan şubesiyle siz değerli müşterilerimize hizmet sunmaktadır.

Neden KADSİS?

Çalınma Riski Yok

KADSİS ile altınlarınız banka hesabında saklandığı için çalınma ihtimali kesinlikle yok.

Değer Kaybı Yok

KADSİS, Nakit paranızı altına çevirdiği için değer kaybı asla yok.

Her yerden Erişilebilir

Altınlarınız sadece bankalardan değil KADSİS Üyesi kuyumculardanda altınınızı nakite çevirebilirsiniz.