Edit Template

KAD-SİS
Kuyumcu Altın Değerleme Sistemi

KAD-SİS sistemi ile, elinizde hali hazırda fiziki olarak bulundurduğunuz altınlarınızı banka hesaplarınıza yatırmak için, banka şubesinin altın kabul gününü bekleme zahmetine girmeyin. Size en yakın Coşkun Kuyumculuk ve Mücevherat Altın Değerleme Şubesi’ne giderek, KADSİS ile altınlarınızı güvenilir şekilde banka hesabınıza geçirebilirsiniz. Bu sistem, sizin altınlarınızın değerlemesini sağlayan ve yatırmış olduğunuz banka hesabınıza 24 ayar altın karşılığını gram cinsinden aktarılmasını sağlayan devlet güvenceli bir sistemdir.

KAD-SİS Nedir ?

KAD-SİS, elinizin altında bulundurduğunuz altınlarınızı,  kuyumcular vasıtasıyla haftanın her günü güvenlik önlemleri dahilinde banka hesaplarınıza yatırma kolaylığı sağlayan sistemin adıdır. KADSİS açılımı ise, kuyumcu altın değerleme sistemi olarak tanımlanmaktadır.

KAD-SİS AVANTAJLARI NELERDİR?

Kadsis sistemini kullanarak kazanacağınız avantajları özetleyecek olursak:

 • KAD-SİS ile mevcut altınlarınız, banka hesabınızda  güvence altında tutulur.
 • Altınlarınızın çalınma, kaybolma gibi riskler ortadan kalkar.
 • Alım/satım işlemi yapmadığınız için herhangi bir kur kaybı yaşamadan altınınız hesabınıza aktarılır.
 • İşlem sırasında bozdurma veya nakite çevirme yapılmadan sadece saf altın karşılığı ile hesaplanır.
 • Kiralık kasa kiralayarak ödeme yapmaya gerek kalmaz.
 • Banka altın hesapları, gerçek kişiler için 150.000 TL’ye kadar Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) güvencesi altındadır.
 • Yastık altında durmak yerine banka hesabında güvence altına aldığınız altınlarınız size farklı bankacılık işlemlerinde katma değer sağlayabilir, hesabınızdaki altınlarınızı teminata saydırıp nakdi kredi kullanabilirsiniz.
 • Hesabınızdaki altınları TL’ye çevirerek anlık olarak kullanım yapabilirsiniz.
 • Tüm bu işlemler için herhangi bir ücret talep edilmez.
 • İşlemler kamera kaydı altında güvenli bir şekilde gerçekleştirildiğinden güvenlidir.
 • Siz daha kuyumcudan ayrılmadan altınlarınız banka hesabınıza yansır.
 • Atıl duran varlıklarınızın getirisi olur, faiz ya da kar payı elde edebilirsiniz.
 • Getiriniz altın olacağından yatırım aracınızı saklamış olursunuz.
 • Belirli bir günde belirli bir banka şubesine gitmenize gerek kalmamaktadır.
 • KAD-SİS projesine dahil olan Coşkun Kuyumcusu Mağazalarında kurulu yazılım sistemi bankalarla entegre olduğundan, tüm işlemler güvenli bir şekilde siz şubemizden ayrılmadan anında hesabınıza tanımlanır.
 • Size en yakın anlaşmalı Altın Değerleme Noktası olan Coşkun Kuyumculuk KAD-SİS Ankara şubesine giderek hafta içi mesai saatleri içerisinde işlem yapabilirsiniz.
 • Bunların yanı sıra, tüm kişisel faydaların ötesinde, ülke ekonomisine katkı sağlamış olursunuz.
   

KAD-SİS Altın Değerleme Sistemi Nasıl Kullanılır ?

Kad-sis Altın Değerleme noktasında yapılacak olan işlemlerin tümünün kişinin gözü önünde ve üstelik tüm bu işlemler bankadan her aşama için gelen güvenlik kodu mesajı ile ücretsiz olarak gerçekleştirilmektedir. Tabi vatandaşın bu işlemleri gerçekleştirebilmesi için öncelikle bir kamu bankacılığında altın cari hesabına sahip olması gerekmektedir. Sonrasında ise, Coşkum Kuyumcusu şu kuyumcuya giderek işlemlerin her aşamasında güvenlik adına cep telefonuna onay kodları gelerek güven ve emniyet içerisinde masrafsız olarak işlemini tamamlamaktadır. İlk anda bir bilgilendirme formu okunup imzalanır ve ardından cep numaranıza gelecek olan onay kodu ile Kad-sis’e giriş yapılmaktadır. Altın teslim edilirken kamera ile kayıt altına alınarak bu kayıt saklanmaktadır. Altın Değerlendirme Noktasındaki yetkili ile mutabık kalınarak bankadan cep telefonunuza gelecek onay koduyla altınların banka hesabınıza transferi gerçekleştirilir. Son olarak da sistemden gelen teslim tutanağı alınarak işlem sonlandırılmaktadır. Bu işlemler neticesinde altınlar banka hesabınıza yatırılmış olmaktadır.

Kadsis Altın Hesaplama

Vatandaşlar, herhangi bir fiyattan ya da kurdan altınlarını bozmadan 24 gram ayar cinsinden kendilerine en yakın ADN noktasından altın hesaplarını değerlendirebilmektedirler. Kadsis altın hesaplama işlemi için, şubelerimizi ziyaret ederek detaylı bilgi alabilirsiniz.

ADN Noktaları

Ankara içerisinde KAD-SİS Atın değerlendirme noktaları arasında yer alan Coşkun Kuyumcusu, dört farklı konumda bulunan şubeleriyle siz değerli müşterilerine hizmet sunmaktadır. Harita üzerinde konumu görüntülemek için tıklayın.

Neden KAD-SİS?

Çalınma Riski Yok

KADSİS ile altınlarınız banka hesabında saklandığı için çalınma ihtimali kesinlikle yok.

Değer Kaybı Yok

KADSİS, Nakit paranızı altına çevirdiği için değer kaybı asla yok.

Her Yerden Erişilebilir

Altınlarınız sadece bankalardan değil KADSİS Üyesi kuyumcular aracılığıyla hesabınıza aktarabilirsiniz.

KADSİS Hakkında Ulusal Basındaki Röportajlarımız

Kuyumcu altın değerleme sisteminde Kadsis güvenli mi diye endişe edecek bir durum bulunmuyor. Bunun için kamera kaydı gibi  tüm güvenlik önlemleri içerisinde hesabınıza altınlarınız aktarılır. Siz daha kuyumcudan çıkmadan hesabınıza yatan altınları görebilirsiniz.

Kadsis ADN, Altınlarınızı güvenle banka hesabınıza aktarabileceğiniz, altın değerleme noktaları demek oluyor. Coşkun kuyumcusu şubelerinde bu işlemi güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Fiziki altın alan bankalar bulunuyor. Fakat bankalar genelde, düzenledikleri altın günlerinde fiziki altın alıyorlar. KAD-SİS üyesi kuyumcular ise, haftanın her günü fiziki altını alarak hesabınıza aktarabiliyorlar.

Kadsis Altın tasarruf sistemi Halkbank, Ziraat Bankası, İşbank, Vakıf Katılım gibi bankalarda da bulunuyor. Fakat Kad-sis anlaşmalı kuyumcular ile mesai saatleri veya hafta sonu kısıtlaması olmadan güvenli bir şekilde altınlarınızı değerinde hesabınıza aktarabiliyorsunuz. Hem de daha kuyumcudan ayrılmadan altınlarınız hesabınıza yansıyor.

 

HIZLI BAĞLANTILAR

İLETİŞİM

KAŞMİR CENTER
1.TBMM CAD.NO:8/47
ERYAMAN/ETİMESGUT/ANKARA

(0312) 557 38 38 – (0312) 327 48 48
 
Start typing to see posts you are looking for.