Edit Template

Ankara’nın sektörel lider markası

Rafet Coşkun tarafından kurulan Coşkun Kuyumculuk, başarılı ve disiplinli çalışmalarıyla kısa sürede, büyük bir yol katetmiştir. Gelişen Dünya ve Türkiye’ye entegre olan Coşkun Kuyumculuk, bugün, Ankara’nın sektörel lider markası konumundadır.     

  Coşkun kuyumculuk koleksiyonları, kadrosundaki uzman ekibi tarafından, dünyadaki trendler ve yenilikler izlenerek, sizlere en iyi hizmeti vermekten gurur duyuyor. Coşkun, altın takı ve pırlantalı mücevherde, tasarım, ürün, müşteri ve insan kaynağı hizmetlerinin kalitesiyle Ankara’de yerleşmiş lider marka kimliği ve kaliteli mağazacılığı ile bu yolda en iyiye ilerliyor. Türk mücevher sektörüne yenilikler ve ilklerle öncülük etme misyonunu benimseyen Coşkun Kuyumculuk, yaygın konsept ürünlerin çeşitliliği ve mükemmel ürün hizmet kalitesini yakalayarak, tercih edilen bir alışveriş deneyimini sizlere yaşatmayı amaçlıyor. Başarının taşlarını 1985 yılında  küçük bir kuyumcu dükkanında başlatan Coşkun Kuyumculuk ve Mücevherat Ankara sektöründe lider konumda.

     Türkçemizde kudmak – kuymak “(maden) dökmek” kökünden gelen  kuyumculuk mesleği “döküm işini yapan, dökümcü” ve kuyumculuk zanaati “dökümcü, dökmeci” anlamına gelmektedir. Kelime bazında yalnız değerli ve kıymetli madenleri kapsamı altına alan  terim için günümüzde, “belirli teknikler ile el uğraşı yanında zevk ve güzel bir estetik gerektiren kıymetli maden ve değerli taşlardan aksesuar eşyası ya da ziynet imal etme sanatıdır” tanımı yapılabilmektedir.

 Öncelerde altın ya da gümüş kap ve sofra eşyaları, silah, tabanca ve kılıç için tutamaçlar, ayna, mumluk gibi eşyalar da kuyumculuk işi ile ilgilenen kişiler tarafından işlenirdi. Bu günlerde örnek verdiğimiz bu işlerin başka alanlara kaymış olduğunu görüyoruz. Arapça’ya baktığımızda kuyumculuk mesleğinin  adının “kalıp yardımı ile döküm yapmak” manasına geldiğini görüyoruz. Kuyumcu, işlenilen metaryalin cinsine ya da uygulanılan teknik birimine göre isimlendirilmiştir. Gümüş işi yapan veya Batı dilindeki goldsmith (altın döven), silversmith (gümüş döven) ve jewellery (mücevhercilik; jeweller “kuyumcu”) gibi. Osmanlılar da kuyumcu için zerger (“altın işleyen”) ve kuyumculuk için zergeri kelimeleri kullanmışlardır.

       Özetleyecek olursak; kuyumculuk, değerli madenlerden elde edilen taşlardan süs ve takı eşyası yapma sanatına verilen isimdir. Kuyumcu; kullanıcı arzuları bunun yanında kullanılan alanlar dikkate alındığında buna göre tasarımı yapan, kıymetli metal ve alaşımları eriterek döküm yapan, plaka ya da  tel boyutuna getirdikten sonra, işleyerek değerli süs eşyası ortaya çıkaran kişidir.

     Coşkun Kuyumculuk ve Mücevherat, kurulduğu ilk günden bu yana markalaşma faaliyetleri ile sektöre getirdiği yeni açılar ile bugün Ankara’nın değerli 3 noktasında sürekli yükselmeyi hedefleyen bir istikrarla yoluna devam ediyor.

Detaylı Bilgi

İletişim
(0312) 327 48 48

HIZLI BAĞLANTILAR

İLETİŞİM

KAŞMİR CENTER
1.TBMM CAD.NO:8/47
ERYAMAN/ETİMESGUT/ANKARA

(0312) 557 38 38 – (0312) 327 48 48
 
Start typing to see posts you are looking for.